UBP-DP-YDP AZINLIK HÜKÜMETİ BİTTİ, PARTİZANCA İCRAATLARI HALA DEVAM EDİYOR

UBP-DP-YDP Azınlık Hükümetinin  iktidarda oldukları süre içinde yaptıkları partizanlıklar yandaşları memnum etmeye yetmemiş olacak ki, dün başbakan hükümetin istifasını sunduğu halde bugün Kalkınma Bankasına Müdür ve I. Sınıf Banka Memuru istihdamı için sınav duyurusu yapıldı.

Azınlık Hükümetinin ortakları olan UBP-DP-YDP’nin geçmişlerine baktığımızda varlık nedenlerinin topluma hizmet değil yandaşlara menfaat dağıtarak koltuk kapmak olduğunu görürüz. Seçim yasakları içinde vatandaşlık dağıtmak, yandaş istihdamı yapmak, kamu arazisi dağıtmak bu partilerin en iyi becerdikleri  işlerdir. Halkımız ekonomik kriz altında ezilirken, kendilerinin tek gailesi  koltuklarıdır.

Kalkınma Bankası Yönetim Kurulu Başkanı  Tosunoğlu yakın bir geçmişte Kalkınma Bankasından kendinden önce verilen kredilerin %53’ünün geri ödenmediği yönünde geçmiş yöneticileri halka şikayet ederken, şimdi kendisi hükümetin istifasını sunmasının üzerinden 24 saat geçmeden yandaş istihdamı için düğmeye basmıştır. Ayrıca yandaşlara yüklü miktarda kredi verilmesi girişimleri de bilgimize gelmiştir.

KTAMS olarak her türlü partizanlığın, adaletsizliğin karşısında olacağımızı ve  kamu kaynaklarının   yandaşlara peşkeş çekilmesine karşı tüm gücümüzle mücadele edeceğimizi vurgularız.