TAK ÇALIŞANLARI VE TÜM BASIN EMEKÇİLERİ RİSK ALTINDA

Covid 19 pandemisi sürecinde tüm risklere rağmen kamu çalışanları görevlerini layıkı ile yerine getirmeye çalışmışlardır.

Son günlerde vaka sayılarının, özellikle de yerel vakaların arttığı yetkililerin açıkladığı rakamlarla da açıkça görülmektedir. Aynı yetkililer yaptıkları açıklamalarda halkı tedbirlere uyulması, aksi halde bulaşın daha da yayılacağı, hatta kontrolden çıkacağı konusunda uyarmaktadırlar. Bu gerçekler ortada dururken özellikle Bakanlıklarda ve devletin diğer resmi kurumlarındaki ziyaretler ve kabullerde sosyal mesafe ve diğer tedbir kuralının uygulanmadığı görülmektedir. Bu ziyaretleri ve kabulleri izlemek ve haber yapmakla görevli olan özelde TAK personeli ve diğer basın emekçileri büyük risk altında kalmaktadırlar.

Çalışanların, dolayısıyla toplumun sağlığını koruma adına pandemi sürecinde tüm bakanlıklar ve resmi kurumlardaki kabullerde ve ziyaretlerde  çalışanların sağlığını riske atmayacak şekilde düzenleme yapılmaması halinde TAK personelinin bu gibi ziyaret ve kabullerde görev almayacağını bildiririz.