KARANTİNASIZ GİRİŞ UYGULAMASINA DERHAL SON VERİLMELİDİR

1 Temmuz tarihinden itibaren başlayan açılım süreci sonunda covid-19 vaka sayısının hızla artmakta olması halkımızın büyük endişe yaşamasına neden olmaktadır.

Sağlık altyapısının ve pandemi hastanesinin tamamlanmamış olduğu bir ortamda karantinasız girişlerin tüm halkın sağlığını riske atmak olacağı uyarılarımızı dikkate almayan UBP-HP Hükümeti tam bir sorumsuzluk örneği sergilemiştir.

Ekonomik sıkıntıları gerekçe göstererek karantinasız açılım sürecini başlatan Hükümet, bu uygulama ile vakaların hızla artmasının yeniden kapanmayı getireceğini bunun da daha büyük bir ekonomik krize neden olacağının hesabını da yapmamıştır.

Vakaların hızla artması, okulların açılmasının planlandığı bu günlerde ailelerin endişe içinde, çocuklarını okula gönderip göndermeme konusunda büyük bir ikilem yaşamalarına neden olmuştur.

Tüm uyarılarımıza rağmen Casino sahiplerinin menfaatlerini toplum sağlığının üstünde tutarak sendikaları grev kararı alma noktasına getiren UBP-HP Hükümeti, yanlıştan dönmek yerine 27 Temmuz tarihinde ülkeye girişlerde PCR testi sonuçları çıkana kadar yolcuların karantinada kalmaları talebi ile başlattığımız grevimizi yasaklamıştı.

Hükümetin toplumun sağlığını riske atan, karantinasız giriş uygulamasına devam etmesi halinde grev yasağı süresinin dolacağı 27 Eylül 2020 tarihi itibarı ile grev kararımızı yeniden yürürlüğe koyacağımızı belirtiriz.