SOSYAL HİZMETLER DAİRESİ TEŞKİLAT YASA TASARISI 2 YILDIR BEKLETİLİYOR

Sendikamız, ülkemizde son yıllarda artan sosyal ve ekonomik problemler karşısında sosyal hizmetler dairesi’nin yasal ve yapısal olarak güçlendirilmesi gerektiğini vurgulamaktadır.

2013-2016 yılları arasındaki CTP-DP ve CTP-UBP hükümetleri döneminde dairenin sosyal ve ekonomik problemlere daha sağlıklı yanıt verebilmesi için Teşkilat Yasa Tasarısı Teknik Kurul süreçleri ile olgunlaştırılmıştı. Büyük umutlarla kurulan 4’lü koalisyon hükümetinin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sn. Zeki Çeler’e 6 aydan beridir hem halkımızın, hem de çalışanların yaşadığı sıkıntılar defalarca aktarılmasına rağmen hiçbir sonuç alınamamıştır.
 Tüm bu sorunların yanında bir yıl önce Sosyal Hizmet Memurlarıyla birlikte 6 ilçede başlattığımız On-call çalışmama eyleminin devam ettiğini kamuoyuna duyururken bu konulardaki duyarsızlığın devam etmesi durumunda her türlü yasal eylemi gerçekleştireceğimizi belirtir, adli vakalar dahil olmak üzere yaşanabilecek sosyal problemlerin sorumlusunun bu duruma duyarsızlık gösteren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve yetkililerinin olacağını hatırlatırız.