SN. TÖRE YASLARA UYMAKTAN, HÜMANİZMDEN BAHSETMEYE BAŞLAMIŞSA BU SENDİKAMIZIN BAŞARISIDIR!

KKTC Meclisinde, çalışanlar arasında ayrımcılık yapılması nedeniyle sendikamız üyesi stenografların katıldığı grev devam ederken Meclis Başkanı Sn. Zorlu Töre sorunun çözülmesi yönünde adım atmak yerine sendikamızı suçlama yolunu seçmiştir.

Aylardan beri devam eden sorunun diyalog yoluyla  ortadan kaldırılması için sendikamız defalarca  girişim yapmış olmasına rağmen Sn. Zorlu Töre  diyalogdan kaçmış, sağır ve dilsiz rolü oynamıştır. Bunun üzerine 16 Kasım 2023 tarihinde uyguladığımız bir saatilik  uyarı grevi de sonuç vermemiş, aksine bize hümanizm dersi vermeye kalkışan  Sn. Töre greve katılan üyelerimize sendikamızdan istifa etmeleri için baskı uygulamıştı.

Sn. Töre’nin iddia ettiği gibi ayrımcılık yapılmıyorsa, görev değişikliği için ilgili kişinin doktor raporunu Sağlık Bakanlığındaki sağlık  kurulu onayına niçin göndermiyor? Sendikamızı yasalara uymamakla suçlarken asıl kendisinin yasalara uymadığının farkında değil mi?

Çalışanların motivasyonunu olumsuz yönde etkileyen sorunu çözüp, iş barışını sağlamak yerine sorunu görmezlikten gelen Sn. Töre çabuk hırsız ev sahibini bastırır misali sendikamızı suçlayarak sorumluluktan kaçmaya çalışmaktadır.  Sn. Zorlu Töre yaslara uymaktan,   hümanizmden bahsetmeye başlamışsa bu da sendikamızın başarısıdır!

deneme bonusu veren siteler dini sohbet sohbet
islami sohbet müzik indir