ÖZVERİYLE ÇALIŞAN HEMŞİRELERİMİZİN, HAK ETTİKLERİ ÇALIŞMA KOŞULLARINA KAVUŞMALARI İÇİN MÜCADELEMİZ SÜRECEK

İnsan sağlığı gibi çok önemli bir alanda hizmet veren hemşirelerimiz mesleklerini icra ederken ortaya koydukları büyük özveriye karşın ne yazık ki hak ettikleri çalışma koşullarına hala kavuşamadılar.

Sağlık sistemindeki aksaklıklar ve özellikle personel eksikliği nedeniyle çok ağır iş yükü altında ezilen Hemşirelerimiz, toplum sağlığı için gösterdikleri büyük fedakarlığa rağmen zaman zaman hak etmedikleri haksızlıklara maruz kalmakta, karşılaştıkları sorunların çözümü için  gerekli hassasiyet gösterilmemektedir. Gece-gündüz demeden, ailelerinden, kendi, sosyal yaşantılarından ödün vererek fedakarca çalışan hemşirelerimiz ne yazık ki zaman zaman görev başında şiddete maruz kalmaktadırlar. Yıllardır gündemde olan sağlık çalışanlarına  şiddet sorunu maalesef hala çözülememiştir. Sendikamız sağlıkta şiddetin önlenmesi ile ilgili yasanın bir an önce hayata geçirilmesi için her türlü katkıyı ortaya koyacaktır. “özverinin karşılığı şiddet olmamalı” sloganıyla bu konudaki mücadelemizi sonuç alıncaya kadar yürüteceğimizi belirtiriz.

Tüm Hemşirelerimizin Hemşireler Gününü kutlarken; insan hayatı için verdikleri çok değerli emeğin karşılığını almaları ve hak ettikleri yaşam koşullarına kavuşmaları için Sendikamızın tüm gücü ile mücadele edeceğini vurgularız.

deneme bonusu veren siteler dini sohbet sohbet
islami sohbet müzik indir