HALKA KAYNAK YOK, YANDAŞA KAYNAK ÇOK!

Türk Lirasının döviz karşısında sürekli değer kaybetmesi ve dışa bağımlılık nedeniyle zaten sürekli olarak ekonomik krizlerin yaşandığı ülkemizde pandemi nedeniyle özellikle özel sektör çalışanları, dar ve sabit gelirli kesimler krizin çok daha ağırını yaşamaktadırlar.

Dünyanın diğer tüm ülkelerinde pandeminin yarattığı ekonomik krizin etkilerini hafifletmek için hükümetler, işini kaybedenleri  ve ekonomik olarak zorda olan kesimleri destekleyici tedbirler alırken bizim hükümetimizin önceliği maalesef kendi siyasi gelecek kaygıları olmuştur.

İşini kaybeden, aylardan beridir bir kuruş geliri olmayan özel sektör çalışanlarına yapılacak 1500 TL’lik katkılar dahi hala ödenmezken, kamu çalışanlarının maaşlarından %10.65 kesinti yapılırken, pandemi sürecinin yükünü çeken sağlık çalışanlarının dahi ek mesai alacakları 6 aydan beridir ödenmezken okul patronlarının ödemesi gereken öğrenci karantina ücretlerinin ödenmesi için 50 milyon TL kaynak yaratan hükümet ayrıca 84 günde 44 Müdür ve Müsteşar ataması yapmıştır. Bu kadar derin bir ekonomik krizin yaşandığı bu dönemde devlet bütçesine çok büyük ekonomik külfet getirecek bu uygulamalar tamamen siyasi gelecek kaygısı ile yapılmaktadır.

Ülkenin kaynaklarını ve makamlarını hesapsızca yandaşlarına peşkeş çekerek iktidarını sürdüren bu zihniyet, halkın ekonomik kriz altında ezilmesini umursamamaktadır. Ancak bilinmelidir ki günü geldiğinde halk bunun hesabını kendilerinden mutlaka soracaktır.