TOPLUMUN SORUNLARINA ÇÖZÜM ÜRETECEK BİR HÜKÜMET ACİLEN KURULMALIDIR

Covid-19 pandemisi nedeniyle birçok işyerinin kapanması ile binlerce çalışan işini kaybetmiş, bunun yanında Türk Lirasının son bir yıl içerisinde büyük oranda değer kaybetmesi ile çalışanlar, dar ve sabit gelirlilerin alım gücü erimiştir.

Halkın temel ihtiyaçlarını dahi karşılamakta zorlandığı, üstelik havaların soğumaya başladığı ve ısınmak için de tüp gaz ihtiyacının artacağı bu dönemde tüp gaza yüzde otuzun üzerinde zam yapılması insafsızlıktır.

Hükümet boşluğunu fırsat bilerek tüp gaz fiyatlarına astronomik oranda zam yapan kurumlar adeta ateşe benzin dökerek zaten sosyal patlama noktasına gelen halkın tahammül sınırlarını zorlamaktadırlar.

Hem Covid 19 Pandemisi hem de TL’nin döviz karşısında değer kaybetmesi ile büyük bir ekonomik krizin yaşandığı bir süreçte Cumhurbaşkanı Sn. Ersin Tatar’ın  görevinden ayrılırken   Başbakanlık için  vekalet vermemesi  büyük bir sorumsuzluk örneğidir.

Başta ekonomi olmak üzere toplumun sorunlarına çözüm üretecek bir hükümetin acilen kurulması için Mecliste temsil edilen tüm siyasi partileri göreve çağırıyoruz.