AKARYAKIT ZAMMI, HALK DÜŞMANI BİR ANLAYIŞIN ÜRÜNÜDÜR

Kovid 19 salgını nedeniyle çalışanların, emeklilerin , dar ve sabit gelirli kesimlerin gelirlerinde büyük gerileme yaşanmıştır.

Söz konusu kesimlerin devlet desteğine büyük  ihtiyaç duyduğu bu zor  dönemde UBP-HP Hükümetinin akaryakıt ürünlerine zam yapma kararı,  sosyal devlet anlayışı ile bağdaşmayan, halk düşmanı bir anlayışın ürünüdür.

Nisan 2019 ayında Brent petrolün varil fiyatı 396 TL,  bugün ise 295 TL iken hükümetin akaryakıt ürünlerine zam yapması tamamen bütçe açıklarını halkın sırtından kapatmaya yönelik bir karardır.  Hükümet, herkesten gelirine göre vergi almak yerine dolaylı vergiler ve fonlarla  zaten zorda olan kesimlerin  daha da fakirleşmesine neden olmaktadır.

Salgın sürecinin yönetilmesinde hükümetin sergilemiş olduğu tutarsız ve güven vermeyen kararlar ve icraatlar nedeniyle halk zaten bunalmıştır, ekonomik krize karşı korunması gerekirken insafsızca yapılan zamlarla patlama noktasına getirilmiştir.

UBP-HP Hükümetini uyarıyoruz! Halkın tahammül sınırını zorluyorsunuz. Zamlarla günü kurtarma çabasından vazgeçin, akaryakıt zammını derhal geri alın.