YANGIN HELİKOPTERİ ALINMASI İÇİN HÜKÜMETTEN ACİLEN SOMUT ADIM BEKLİYORUZ

KKTC’nin en güzel ormanlık alanlarından olan Tepebaşı, Kalkanlı ve Koruçam bölgelerinde çıkan yangınlar hepimizin canını yakmıştır.

Her yıl sıcakların artmasıyla birlikte yaşanan yangınlardan, özellikle büyük çaplı orman yangınlarından hala ders çıkarılmadığı, her defasında ayni sözlerin söylendiği fakat icraata gelince elle tutulur hiçbirşey yapılmadığı ortadadır.

Orman yangınları ile mücadelede en önemli unsur olan yangın helikopteri alınması konusu  yaşanan her yangın sonrasında gündeme gelmekte, fakat ne yazık ki kısa sürede unutulmaktadır. “KKTC’yi kurduk ve sonsuza  dek yaşatacağız” diye övünenler ülkemizin ciğerleri olan ormanlarımızın yok olmasını önlemek adına  bir yangın helikopterinin alınmasını hala öncelikleri arasına almaması düşündürücüdür.

Ülkemizin en önemli  doğal zenginliği olan ormanlarımızın korunması için bu ülkede yaşayan her bireye de  sorumluluk düşmektedir. En küçük bir ihmal, çok uzun yıllarda yetişen ormanlarımızın bir anda yok olmasına neden olmaktadır.

Gerek bireyler gerekse yönetenler olarak herkesin sorumluluklarını yerine getirmemesi halinde sadece ağlamakla kaybedeceğimiz ormanlarımızı geri getiremeyeceğiz.

Her yaşanan yangın felaketinden sonra ayni şeyleri söylemekten, yazmaktan usandık. Çok geç olsa da yangın helikopteri alınması konusunda Hükümetten acilen somut adım bekliyoruz.