BURHAN NALBANTOĞLU DEVLET HASTANESİ ÇALIŞANLAR VE HASTALAR AÇISINDAN GÜVENLİ Mİ?

Sendikamız bugün Sağlık Bakanı Sn. Ali Pilli’ye gönderdiği aşağıdaki mektupla   Meydana gelen yangına bağlı olarak  meydana gelen ciddi hasar nedeniyle Dr.B.N.D. Hastanesinin hastalar ve çalışanların sağlığı ve can güvenliği açısından uygun olup olmadığının uzmanlar tarafından incelenmesini ve ortaya çıkacak raporların  kamuoyu ile paylaşılmasını talep etti.

 28.2.2020 tarihinde Dr.Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesinde meydana gelen yangın felaketi ve tahliye sonrasında üç vatandaşımızın hayatını kaybetmesi tüm toplumumuzda  olduğu gibi sendikamız camiasında da büyük üzüntü  yaratmıştır.

Ülkemizin en önemli sağlık   kurumunda meydana gelen bu felaket bizlere bir kez daha göstermiştir ki afet ve acil durumlara yönelik  hazırlık, müdahale ve iyileştirme aşamaları ile ilgili planların hazır olması   hayati önem taşımaktadır.

Yangın felaketinin yol açtığı  ciddi hasarın en erken zamanda ortadan kaldırılıp Dr.B.N.D. Hastanesinin yeniden  işlevsel hale getirilmesi çalışmalarının süratle başlatılması kamu sağlık hizmetlerinin yürütülmesi açısından çok önemlidir. Ancak yangın sonrası meydana gelen ciddi hasar nedeniyle Dr.B.N.D. Hastanesinin şu anda  buradan hizmet alan hastaların ve hizmet veren çalışanların  sağlığı  ve iş güvenliği  açısından uygun olup olmadığının konunun uzmanları tarafından raporlanması ve bu raporların kamuoyu ile paylaşılması gerektiğine inanıyoruz.

Böylesi felaketlerin tekrardan yaşanmaması adına  bu konuda gerekli hassasiyeti göstermenizi bekler, konunun yakın takipçisi olacağımızı vurgularız.