SAĞLIK ÇALIŞANLARINA YÖNELİK ŞİDDETİ KINIYORUZ

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Ayaktan Tanı Merkezinde bugün görevi başındaki bir Hemşire üyemiz kendi sorumluluğu olmamasına rağmen başka bir bölüme yönlendirdiği hasta yakını tarafından fiziksel şiddete maruz kalmıştır.

Sağlık hizmetlerinde görev ifa eden kamu çalışanları,  özverili bir şekilde, vatandaşlarımızın iyi bir hizmet alması için canla başla çalışırken, görevleri başında karşılaştıkları sözlü ve fiziki şiddet olayları her geçen gün artarak artık dayanılmaz bir boyuta ulaşmıştır.

Defalarca yapılan basın açıklamaları ve eylemlere rağmen Hükümet edenler, güvenlik zaafiyetlerini giderme konusunda hiçbir adım atmamaktadır. Sağlık merkezlerinde güvenliğin sağlanması sadece sağlık çalışanları için değil, hizmet alan hastalar için de gereklidir.

Darp edilen sağlık emekçisi arkadaşımıza geçmiş olsun derken yapılan bu darp olayını kesinlikle tasvip etmediğimizi ve bunu şiddetle kınadığımızı bildirir; sağlıktaki eksiklikler ve yasal düzenlemeler için mücadelemizi sürdüreceğimizi belirtiriz.