FELAKET KENDİNİ GÖSTERE GÖSTERE GELDİ

Son birkaç gün içinde yoğun yağışlar nedeniyle meydana gelen sel  felaketi ve en acısı dört tane gencimizin hayatını kaybetmesi ülkemizde çok büyük üzüntüye neden olmuştur.

Bu yaşadıklarımızın  doğal felaketten çok   insan eliyle yaratılan bir felaket olduğu gerçekliğiyle  ne yazık ki  bu kez  çok acı bir şekilde yüzleştik.  Kışların genellikle kurak geçtiği ülkemizde yağmurların bereket yerine felaket getirmesi çok büyük bir çelişkidir. Yaşanan bu felaketin  nedenleri üzerinde;  yönetenler, bilim insanları ve vatandaşlar olarak herkesin kafa yorması gerekmektedir. Bu felaket kendini göstere göstere gelmiştir.  Daha çok para kazanma hırsı  ile ağaçları kesen, dere yataklarını doldurup inşaat alanı açan, taş ocakları ile dağlarımızı yok eden, tüm bunların yapılmasına göz yuman, kişiye özel inşaat izni veren  ve  talep eden herkes tüm bu yaşananlardan sorumludur.

Hayatını kaybeden gençlerimize Tanrı’dan rahmet sevenlerine başsağlığı dilerken;  yaşadığımız  büyük acı karşısında  birbirimizi  suçlamak yerine   gelecek nesillere karşı sorumluluk bilinci ile hareket edip   ülkemizin ve doğamızın daha çok tahrip edilmesine hep birlikte “dur” demeliyiz.